Altcoin nedir?

Yaygın inanışın aksine, “altcoin” bir kripto para biriminin adı değildir. Aksine, “altcoin” terimi Bitcoin’e alternatif herhangi bir kripto para birimini ifade etmek için kullanılır. Örneğin, XRP, Litecoin ve Ether teknik olarak birer “altcoin”dir. Bunu ifade etmiş olmakla birlikte, kripto para oyuncuları genellikle altcoin terimini düşük piyasa değeri olan kripto paraları tanımlamak için kullanırlar.

Altcoin’ler, Bitcoin’den çeşitli şekillerde farklı olabilirler. Bazılarının farklı bir ekonomik modeli veya bir ülkenin tüm vatandaşlarına verilen altcoin’ler gibi farklı bir para dağıtım yöntemi vardır.

Bazı altcoin’ler, uygulamalar oluşturmak için daha çok yönlü bir programlama dili sunarken, diğerleri Bitcoin’e kıyasla daha fazla gizlilik sunar. Ayrıca, alan adı, kayıt defteri veya veri depolama işaretçileri gibi çok özel, parasal olmayan kullanım durumlarına hizmet eden altcoin’ler de vardır.

Bununla birlikte, temel ve teknik altyapısı işlevsel olmayan altcoin’ler de olabilir. Bu nedenle bir altcoin konusunda projeyi, temel ve teknik altyapıyı, performansını, toplam işlem hacmini incelemek gerekir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN