10 Creative Fellows programı başlıyor

10 Creative Fellows programı

Başvurular sona erdi.

Ekim ayı itibarıyla programa katılmaya hak kazanan adaylar duyurulacaktır.

Paribu, kurulduğu günden bu yana yarattığı katma değeri topluma fayda sağlayacak şekilde dönüştürmek için sorumluluk alıyor. Şimdiye kadar farklı sponsorluklar kapsamında verdiği destekleri bugün bir adım öteye taşıyarak, yaratıcı endüstriler alanında ihtiyaç duyulan yetkinliklere sahip kişilerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda, paydaşlarının da katılımıyla yaratıcı endüstrileri merkeze alan ve etkisi yüksek bir sosyal yatırım programı başlatıyor.

PROGRAM HAKKINDA

“10 Creative Fellows” programı, yaratıcı endüstriler alanında kendini geliştirmek ve üretmek isteyen gençleri bir araya getiriyor. Program, gençlere yönetim ve kapasite geliştirme atölyeleri, burs, mentorluk ve ağ kurma fırsatı sunarak, kariyer yolculuklarında destek olmayı amaçlıyor. Yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik arasındaki paylaşım alanlarını çoğaltarak, bireylerin yaratıcılık potansiyellerini geliştirmeyi hedefliyor.

Program, bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin görsel (plastik) sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimarlık ve mimarlık bölümlerine bağlı lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurusuna açıktır. Program tasarım ve uygulamasını Katalist’in üstlendiği 10 Creative Fellows’ta eğitim modülleri Doç.Dr. Gökçe Dervişoğlu Okandan tarafından geliştiriliyor.

HEDEFLER

  • Yaratıcı endüstrilerde ihtiyaç duyulan yetkinliklere sahip kişilerin yetişmesi için gençlere yönelik kapasite geliştirme çalışmaları gerçekleştirmek
  • Yaratıcı endüstrilerdeki farklı aktörlerin bir arada kolektif etki yaratmasına imkân verecek bir içerik ve sürdürülebilir bir ağ tasarlamak
  • Yaratıcı endüstriler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarla iş birliklerini çoğaltarak alandaki oyuncuları güçlendirmek
  • Yeni teknolojilerin yaratıcı endüstriler ile bağını güçlendirmek

PROGRAM BİLEŞENLERİ

10 Creative Fellows programı başlıyor - ParibuLog

YÖNLENDİRİCİ KURUL ÜYELERİ

Görgün Taner, İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Handan Yılmaz, 212 Photography Istanbul
Jülide Erdoğan, Katalist
Melih Fereli
Mert Fırat, DasDas ve X Media Art Museum

SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ (MENTORLAR)

Aykut Erol, Aykut Erol Design
Balkan Karışman, Paribu Art Memory
Cenk Suyabatmaz, Craft Tiyatro ve Oyunculuk Atölyesi
Cüneyt Yamaner, Akustikhane
Derya Toros, Toros & Partners Mimarlık
Eda Göknar, İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Engin Kafadar, Paribu
Esra Özkan, X Media Art Museum
Ezgi Sezer, Reflect Studio
Gizem Gezenoğlu, Bozcaada Caz Festivali
Huo Rf, Border_less ARTBOOK DAYS
Melek Gençer, Border_less ARTBOOK DAYS
Murat Kılıkçıer, HOOD Base
Neslihan Varol, İstanbul Modern Sanat Müzesi
Osman Nuri İyem, 212 Photography Istanbul
Saim Güveloğlu, Bahçe Galata
Senem Çelikörslü, Arter
Yasin Yürekli, Moda Sahnesi
Zeynep Naz İnansal, İstanbul Kültür Sanat Vakfı

BAŞVURU KOŞULLARI

  • “10 Creative Fellows” programı Türkiye’deki üniversitelerin görsel (plastik) sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimarlık ve mimarlık bölümlerine bağlı lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin başvurusuna açıktır.
  • Katılımcıların 7 ay boyunca program etkinliklerine katılmalarını taahhüt etmeleri gerekmektedir.
  • Bu kişilerin alana ilgilerini ve programa katılma amaçlarını niyet mektubu ve video aracılığıyla aktarmaları gerekmektedir. Bu ilgi potansiyel bir fikri geliştirme konusunda, somut bir çerçeve içinde sunulmalıdır. Bu doğrultuda katılımcı, programda kazanacağı yetkinlikler ve imkanlarla, program sonunda fikirlerini bir esere/ürüne dönüştürür.
  • Fikirler özgün olmalıdır.
  • Başvuruların 12 Eylül 2023 Salı günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Program katılımcıları 3 aşamalı bir değerlendirme ile belirlenecektir: Ön eleme aşamasının ardından jüri değerlendirmesi gerçekleşecek ve ilk değerlendirme sürecini geçen kişilerle yüzyüze mülakat yapılacaktır. Programa katılmaya hak kazanan kişiler e-posta ile bilgilendirilecektir.

Sorularınız için ya[email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN