10 Creative Fellows programı başlıyor

10 Creative Fellows programı

Paribu, kurulduğu günden bu yana yarattığı katma değeri topluma fayda sağlayacak şekilde dönüştürmek için sorumluluk alıyor. Şimdiye kadar farklı sponsorluklar kapsamında verdiği destekleri bugün bir adım öteye taşıyarak, yaratıcı endüstriler alanında ihtiyaç duyulan yetkinliklere sahip kişilerin yetişmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Yaratıcı endüstrileri merkezine alarak 2023 yılında başlattığı 10 Creative Fellows programının ikinci döneminin başvuru süreci 7 Haziran’a kadar devam edecek.

PROGRAM HAKKINDA

“10 Creative Fellows” programı, yaratıcı endüstriler alanında kendini geliştirmek ve üretmek isteyen gençleri bir araya getiriyor. Program, gençlere yönetim ve kapasite geliştirme atölyeleri, kaynak desteği, mentorluk ve ağ kurma fırsatı sunarak, kariyer yolculuklarında destek olmayı amaçlıyor. Yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimcilik arasındaki paylaşım alanlarını çoğaltarak, bireylerin yaratıcılık potansiyellerini geliştirmeyi hedefliyor.

Program, bu yıl Türkiye’deki üniversitelerin görsel (plastik) sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimarlık, mimarlık, yönetim ve bilişim sistemleri bölümlerine bağlı, 2024 güz ve 2025 bahar dönemlerinde lisans veya yüksek lisans programına devam edecek öğrencilerin başvurusuna açıktır.

Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

HEDEFLER

 • Yaratıcı endüstrilerde ihtiyaç duyulan yetkinliklere sahip kişilerin yetişmesi için gençlere yönelik kapasite geliştirme çalışmaları gerçekleştirmek
 • Yaratıcı endüstrilerdeki farklı aktörlerin bir arada kolektif etki yaratmasına imkân verecek bir içerik ve sürdürülebilir bir ağ tasarlamak
 • Yaratıcı endüstriler alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve uzmanlarla iş birliklerini çoğaltarak alandaki oyuncuları güçlendirmek
 • Yeni teknolojilerin yaratıcı endüstriler ile bağını güçlendirmek

MENTORLAR

PROGRAM MENTORLARI

Bediz Yıldırım, Bediz Co. & İstanbul Moda Akademisi
Cenk Suyabatmaz, Craft Tiyatro ve Oyunculuk Atölyesi
Derya Toros, Toros & Partners Mimarlık
Eda Göknar, İstanbul Kültür Sanat Vakfı
Esra Özkan, Bağımsız Küratör
Gizem Gezenoğlu, Bozcaada Caz Festivali
Huo Rf, Border_less ARTBOOK DAYS
Kunter Şekercioğlu, Kilit Taşı Tasarım
Melek Gençer, Border_less ARTBOOK DAYS
Murat Kılıkçıer, HOOD Base
Olgu Baran Kubilay, Craft Tiyatro ve Oyunculuk Atölyesi
Senem Çelikörslü, Arter
Tutku Bulutbeyaz, Paribu Art Memory
Zeynep Naz İnansal, İstanbul Kültür Sanat Vakfı

GRUP MENTORLARI

Engin Kafadar, Paribu

PROGRAM BİLEŞENLERİ

10 Creative Fellows programı başlıyor - ParibuLog

BAŞVURU KOŞULLARI

 • “10 Creative Fellows” programı Türkiye’deki üniversitelerin görsel (plastik) sanatlar, sahne ve gösteri sanatları yönetimi, görsel iletişim tasarımı, multimedya, moda tasarımı, endüstriyel tasarım, dijital oyun tasarımı, bilgisayar mühendisliği, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çevre mühendisliği, işletme, ekonomi, iç mimarlık, mimarlık, yönetim ve bilişim sistemleri bölümlerine bağlı, 2024 güz ve 2025 Bahar dönemlerinde lisans veya yüksek lisans programına devam edecek öğrencilerin başvurusuna açıktır.
 • Katılımcıların 7 ay boyunca program etkinliklerine katılmalarını taahhüt etmeleri gerekmektedir.
 • Bu kişilerin alana ilgilerini ve programa katılma amaçlarını niyet mektubu ve daha sonra bir video aracılığıyla aktarmaları gerekmektedir. Niyet mektubu ve video, geliştirilmeye açık somut bir fikir içermelidir. Bu doğrultuda katılımcı, programda kazanacağı yetkinlikler ve imkanlarla, program sonunda fikirlerini bir esere/ürüne dönüştürür.
 • Fikirler özgün olmalıdır.
 • Başvuruların 7 Haziran 2024 günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Program katılımcıları 4 aşamalı bir değerlendirme ile belirlenecektir: Ön eleme aşamasının ardından jüri değerlendirmesi gerçekleşecek ve ilk değerlendirme sürecini geçen kişilerle yüz yüze mülakat yapılacaktır. Programa katılmaya hak kazanan kişiler e-posta ile bilgilendirilecektir.
 • Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

10 Creative Fellows programı başlıyor - ParibuLog

Program tasarımı ve uygulama partneri
Katalist, Sürdürülebilirlik Danışmanlığı

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN