Decentraland (MANA) nedir?

Decentraland (MANA), ağına dahil olan kullanıcılara çeşitli içerikler üreterek kazanç elde etme imkânı sunan Ethereum tabanlı bir platformdur. Ağın yerel token’ı MANA’dır.

1.Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

MANA, blokzincir projelerine yaptığı yaratıcı dokunuşlarla bilinen Ariel Meilich ve Esteban Ordano ortaklığında hayata geçirildi. Meilich platformun içerik ve tasarım kısmıyla ilgilenirken, Ordano teknolojik altyapısı üzerine çalışmalar yaptı.

2.MANA’nın altyapısı

MANA, Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur.

3.Kullanıcılarına ne vadediyor?

MANA, sanat, oyun, eğlence dünyasına yönelik içerik üreticiler ve tasarımcılar için oluşturuldu. Her biri NFT ile temsil edilen 90601 adet LAND parselden oluşan ve “Metaverse” adı verilen dünyanın içinde tüm üretimler yapılıyor. MANA token’lar bireysel kullanıcılar için satışa çıkarıldığından bu yana, LAND parsellerinin satışı durduruldu. Fakat parsel sahipleri, içinde dilediği gibi çalışmalarını sürdürüyorlar.

4.MANA madenciliği yapılıyor mu?

MANA, madenciliği yapılan bir token’dır.

5.En düşük fiyat ve en yüksek fiyat ile toplam arz

MANA bu zamana kadar en düşük fiyatını 0,007883 dolar ile 13 Ekim 2017’de, en yüksek fiyatını ise 1,63 dolar ile 17 Nisan 2021’de gördü. Dolaşan arzı 1.795.373.843 MANA olan token’ın toplam arzı, 2.194.091.827 MANA’dır.

6.Paribu’da MANA işlemleri nasıl yapılıyor?

Bağlantıya tıklayarak Paribu üzerinden MANA işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN