Paribu’ya UNICEF Türkiye’ye bağış projesiyle birincilik ödülü

Türkiye’nin lider kripto para işlem platformu Paribu, ‘UNICEF’e Kripto Para ile Bağış Projesi’ kapsamında 2021 Martech Awards 2021’de ‘Kurumsal Sosyal Sorumlulukta En İyi MarTech Kullanımı’ kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Paribu, çocukların geleceği için 1,5 milyon kullanıcısına kripto parayla UNICEF Türkiye’ye bağış olanağı sağlayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı işlerinin değerlendirildiği MarTech Awards, sektör öncülerinden oluşan jürisiyle bu yıl dördüncü kez gerçekleşti. Online olarak düzenlenen ödül töreninde Paribu, Türkiye’ de bir ilki gerçekleştirerek ve gerekli altyapıyı sağlayarak 1,5 milyon kullanıcısına kripto parayla UNICEF Türkiye’ye bağış olanağı sağladığı projesiyle Kurumsal Sosyal Sorumlulukta En İyi MarTech Kullanımı kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Kripto para bağışlarıyla dezavantajlı çocuklar için fon oluşturulmasını hedefleyen Paribu, topluma olan sorumluluğunu bu kez de Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını pusula alarak kabul ettiği ve bu amaçlar arasında yer alan ‘Nitelikli Eğitim’ konusunda ortaya koydu. Toplanan bağışlar, UNICEF’in Türkiye’deki “Kapsayıcı Eğitim” projesi kapsamında ekonomik durumu elverişli olmayan çocukların ihtiyaçları için kullanılıyor.

Proje başlangıcı olan 25 Eylül 2020’den bu yana toplanan Bitcoin ve Ethereum ile 800 çocuğa okul seti sağlanırken “Hayat Veren Hediyeler” adı verilen setlerde; kalem, çanta, yazı tahtası gibi eğitim araçları yer aldı. Proje kapsamında gün geçtikçe daha çok kullanıcısı bulunan kripto paralar ile çocuklar için önemli bir fon oluşturulması hedefleniyor.

Çocukların eğitimi ve ihtiyaçlarının karşılanması konularının Paribu’nun temel değerleri arasında olduğunu belirten Paribu CEO’su Yasin Oral şunları söyledi:

“UNICEF gibi zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları için dünyanın en büyük organizasyonu ile çalıştığımız ve katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz.  Sürdürülebilirlik ve eğitimde fırsat eşitliği kurum olarak bizim de çok önemsediğimiz ve sorumluluk aldığımız bir konu. Yarının dünyasını inşa etmek için çocukların eğitim ve sağlık başta olmak üzere kişisel gelişim ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kayıtsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz.”

Alışkanlıkların ve yöntemlerin büyük bir hızla değiştiği yeni dünyada merkeziyetsiz finansın avantajlarını kullanıcılarına sunan Paribu, halen UNİCEF Türkiye’ye kripto para ile bağış olanağı sağlamaya devam ediyor. Paribu kullanıcıları UNICEF Türkiye’nin de iş birliği kapsamında ilk aşamada popüler kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum ile bağış yapılabiliyor

Bu içerik en son 11 Haziran 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN