Paribu ve UNICEF iş birliğiyle bine yakın çocuğa ulaşıldı

Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para işlem platformu Paribu, kripto parayla bağış kampanyasıyla UNICEF Türkiye’ye destek vermeyi sürdürüyor.

Paribu üzerinden Bitcoin ve Ethereum ile yapılabilen bağışlar, Türkiye’de kız ve erkek çocukların nitelikli eğitime erişebilmesi ve olumsuz cinsiyet normlarının değişmesi hedefiyle yürütülen çalışmalarda 950’den fazla kız ve erkek çocuğa destek olacak kaynak oluşturdu.

Paribu, bu kapsamda 20 Kasım Dünya Çocuk Günü’nde, çocuk haklarına dikkat çekmek için ParibuLog sayfasını UNICEF’in rengi maviye çevirdi.

“Destek vermeyi sürdüreceğiz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Paribu CEO’su Yasin Oral, “Zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları ve hakları konusunda çalışan, dünyanın en büyük organizasyonu UNICEF ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Bugüne dek yapılan kripto para bağışları ile dezavantajlı durumdaki çocukları desteklemek için katkıda bulunduk. Bu yıl da UNICEF’in yürüttüğü çalışmalara destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

Paribu, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını farklı projelerle desteklediği ‘Yoksulluğa Son’ ve ‘Temiz Su ve Sanitasyon’ konularının yanı sıra, ‘Nitelikli Eğitim’ alanında da sorumluluk alıyor. Ayrıca Türkiye, UNICEF’e kripto parayla bağış uygulamasını hayata geçiren beşinci ülke konumunda.

Bağış kampanyası devam ediyor

Paribu kullanıcıları, uygulama üzerinden Ethereum ve Bitcoin ile UNICEF’e destek verebiliyor. Bağış yapmak için bu adımları takip etmek yeterli.

Bu içerik en son 26 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN