Kripto para işlem hacmi nedir?

Spesifik bir kripto para biriminin yatırım potansiyelini değerlendirmenin en iyi yolu tüm metriklerine hâkim olmaktır. Yeni yatırımcıların odaklanması gereken en önemli metriklerden birisi ise, bir kripto paranın işlem hacmidir.

İşlem hacmi, bir kripto paranın ne kadar popüler olduğunu ve ne sıklıkta el değiştirdiğini görebilmenizi sağlar. Örneğin; BTC almayı düşünüyorsunuz ya da halihazırda yatırımınız var ve genel durumu öğrenmek istiyorsunuz; o zaman BTC hacmine bakıp, yapılan tüm işlemleri görerek, bilgi edinebilirsiniz.

Kripto para işlem hacmi, normal koşullarda son 24 saat içindeki ilgili kripto paraya ait aktivite miktarı ile ölçülür. Tüm kripto para borsalarında gerçekleşen işlem hacmini takip etmek önemlidir. İlgilendiğiniz kripto paranın fiyat istikrarının devam edip etmediğini veya bir alım fırsat olup olmadığını sorgulamak için hem kendi geçmiş performansını hem de diğer kripto para birimleriyle karşılaştırmalı performansını sorgulamak gerekir.

Büyük miktarda işlem hacmi, yatırımcı sayısında artışa yol açar. Kripto paralarla ilgili işlem hacmini ve artan azalan yatırımcı ilgisini takip etmeniz uzun vadede sizi iyi bir kripto para yatırımcısı haline dönüştürebilir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN