Paribu üzerinden UNICEF Türkiye’ye bağış projesiyle yaklaşık 1000 çocuğa ulaşacak kaynak sağlandı

Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para işlem platformu Paribu’nun başlattığı ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen UNICEF Türkiye’ye kripto parayla bağış projesiyle bugüne dek 950’den fazla çocuğa ulaşacak kaynak yaratıldı.

Kullanıcılarına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunan Paribu üzerinden Bitcoin ve Ethereum ile yapılabilen bağışlar, Türkiye’de kız ve erkek çocukların nitelikli eğitime erişebilmesi, olumsuz cinsiyet normlarının değişmesi hedefiyle yürütülen çalışmalar için kaynak oluşturdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Paribu CEO’su Yasin Oral, “Zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları ve hakları konusunda çalışan dünyanın en büyük organizasyonu UNICEF ile iş birliği yaptığımız için mutluyuz. Bugüne dek yapılan kripto para bağışları ile dezavantajlı durumdaki çocuklara katkıda bulunuldu. Çocukların eğitim ihtiyaçları sorumluluk aldığımız konuların başında geliyor. Bu konuya kayıtsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz. Nitelikli eğitim konusundaki çalışmalarımız sürecek” dedi.

Kripto para bağışlarıyla dezavantajlı çocukların desteklenmesi için çalışmalar yürüten Paribu, Birleşmiş Milletler’in “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”nı pusula olarak kabul ediyor. Farklı projelerle desteklenen “Yoksulluğa Son” ve “Temiz Su ve Sanitasyon” konularının yanı sıra, “Nitelikli Eğitim” amacında da sorumluluk alan Paribu’nun projesi ile Türkiye, UNICEF’e kripto parayla bağış uygulamasını hayata geçiren beşinci ülke oldu.

Paribu kullanıcıları, UNICEF Türkiye’ye Bitcoin ve Ethereum bağışı yapmaya devam edebiliyor.

Paribu üzerinden UNICEF Türkiye’ye nasıl kripto para bağışı yapıldığını öğrenmek için tıklayın.

Bu içerik en son 22 Mayıs 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN