Paribu, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında Afrika’da yeni bir su kuyusu daha açtırdı

Paribu, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten Sen De Gel Derneği iş birliğiyle Afrika’daki sekizinci su kuyusunu açtırdı.

Birleşmiş Milletler ‘in “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarını sahiplenerek “yoksulluğa son”, “nitelikli eğitim” ve “temiz su ve sanitasyon” konularında faaliyetlerini sürdüren Paribu, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında suyun önemine dikkat çekerek Gambiya’nın Jallow Kunda Ramatoulie köyünde 400 kişinin yararlanabileceği su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi.

Paribu CEO’su Yasin Oral konuyla ilgili olarak şunları aktardı: “Temiz suya erişim sahiplendiğimiz alanlardan biri. Başta Afrika olmak üzere, tüm dünyanın kanayan yarası olan bu problemi çözmek için sorumluluk alıyor, daha çok insanın temiz suya ulaşabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gambiya’nın Jallow Kunda Ramatoulie köyünde açtırdığımız su kuyusuyla Afrika’da 8 farklı bölgede yaklaşık 3500 kişinin temiz suya erişebilmesini sağladık. Bu alandaki desteklerimizi devam ettireceğiz.”

 

Bu içerik en son 25 Nisan 2024 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN