Digital idenity nedir?

Digital idenity; kişinin bilgilerinin bulunduğu geleneksel kimliğin çok daha güvenli ve dijital bir varyasyonudur. Günümüz dünyasında dijitalleşmenin getirdiği en etkili güvenlik ürünlerinden biri olarak da görülür.

Digital kimliğin prensipleri: yüksek mahremiyet, güven, erişilebilirlik, kullanıcı odaklılık, kullanılabilirlik, denetlenebilirlik, taşınabilirlik, esneklik, kalıcılık ve şeffaflıktır. Sahip olduğu bu özellikler sayesinde resmi işlemler, sosyal medya hesapları, dijital bankacılık, dijital alışveriş gibi pek çok alanda güvenle kullanılabilir.

Digital idenity, yalnızca gerçek kişilerin kullandığı bir ürün değildir. Tüzel kişiler tarafından da ticari ve sosyal platformlarda güvenliklerini korumaları ve kimlik bilgilerini kendi kontrollerinde tutmaları için kullanılabilir.

Blockchain teknolojisi, dijital kimlik güvenliğini üst düzeyde tutmak adına büyük önem taşır. Bu ekosistemde var olan hiçbir bilgi değiştirilemediğinden ötürü; dijital kimlik ve dijital imza bilgilerinin güvenle saklanması ve kolay bir işleyişe sahip olması mümkündür. Bu teknolojinin dijital kimlik ürününün altyapısını kuvvetlendirmek adına uygulanması ve uyum içinde çalışmaları gelecek vadeden konular arasında yer alır.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN