Paribu’nun proje destekçisi olduğu Mamut Art Project başladı

Paribu’nun proje destekçisi olarak katkı sağladığı Mamut Art Project, 19-31 Ekim tarihleri arasında fiziksel ve çevrimiçi olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Mamut Art Project 2021, 19 Ekim Salı günü Yapı Kredi Bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlıyor. Mamut Art Project’te 43 sanatçının eserleri ve “Dreamscapes” adı altında özel bir seçki sergilenecek.

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri sanat profesyonelleriyle buluşturan ve süresiz danışmanlık sağlayan Mamut Art Project bu sene Proje Destekçisi Paribu’nun da katkılarıyla gerçekleşecek.

Mamut Art Project, yeni sergi tasarımı ile pandemi öncesi ve pandeminin ilk yılında yapılan uyarlamaların bir sentezi ile ziyaretçilerini ağırlayacak. Eserler, kurulduğu günden bu yana birlikte düşünmeyi, üretmeyi ve paylaşmayı teşvik eden bir platform olarak, sanatın her dalından yaratıcı ve üretici örneklere ev sahipliği yapan Yapı Kredi Bomontiada’nın bahçesi dahil olmak üzere üç farklı mekânında sergilenecek.

43 sanatçının 300’e yakın eserinden oluşan daha kapsamlı bir seçki ise eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşacak. Mamut’un sosyal medya kanalları üzerinden proje süresince yayınlanacak röportaj videolarıyla sanatçılar ve eserleri hakkında bilgi edinilebilecek.

Her yıl alanında uzman isimlerden oluşan jüri üyeleri tarafından belirlenen sanatçılara disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sunan Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde;  İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Can Altay; küratör, sanat tarihçisi ve yazar Necmi Sönmez; sanatçı Hale Tenger; sanat danışmanı Melis Terzioğlu ve Pilot Galeri kurucusu ve direktörü Azra Tüzünoğlu yer aldı.

Türkiye genelinde bağımsız sanatçıların üretimleriyle büyümeye devam eden Mamut’a bu sene Türkiye’den yurt dışına göç etmiş birçok sayıda genç sanatçı başvurdu. Sergilenecek işler arasında video başta olmak üzere dokuma ve yerleştirmeler dikkat çekerken; seramik, illüstrasyon, dijital, fotoğraf, kolaj ve resim dahil olmak üzere birçok alanda üretimler yer alıyor.

Bu içerik en son 26 Ekim 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN