Paribu, 10’uncu su kuyusuyla Afrika’da toplam 4650 kişinin temiz suya erişimini sağladı

Paribu, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten Sen De Gel Derneği iş birliği ile Afrika’daki onuncu su kuyusunu Gambiya’nın Kerr Jarga Köyü’nde açtı.

Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan temiz su ve sanitasyonu sahiplenen Paribu, bu yaklaşımla Sen De Gel Derneği’nin Afrika’da su kuyusu projesine destek veriyor. Son olarak Gambiya’nın Kerr Jarga Köyü’nde açtırılan su kuyusundan 600 kişi yararlanabilecek.

Kerr Jarga köyüyle birlikte bu yıl açtırdığı su kuyusu sayısı 3’e yükselen Paribu, bugüne dek açtırdığı 10 su kuyusuyla da toplam 4650 kişinin temiz suya erişmesine olanak sağladı.

Temiz suya koşulsuz erişimin temel bir insan hakkı olduğuna dikkat çeken Paribu CEO’su Yasin Oral, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Maalesef dünyanın pek çok bölgesinde temiz suya erişim sorunu büyümeye devam ediyor. Biz de Paribu olarak bu konuda çözüm üretmeyi sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Bu bakış açısıyla bugüne kadar 10 su kuyusu açılışı gerçekleştirdik. Sen De Gel Derneği ile yaptığımız iş birliğini önümüzdeki dönemde de sürdürerek temiz suya erişim noktasında elimizden geleni yapacağız.”

 

Bu içerik en son 23 Aralık 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Paribu

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu.

 

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN