Etkinlik Detayları;

İstanbul Teknik Üniversitesi

iş birliğiyle,

Canlı Ders

15. Bilişim Teknolojileri Zirvesi

15. Bilişim Teknolojileri Zirvesi - Paribu Hub

Genel Bilgiler

Türkiye’deki blokzincir bilinirliğini artırmayı ve ekosisteminin sürdürülebilir şekilde büyümesi için servisler sunmayı amaçlayan Paribu Hub’ın destek verdiği 15. Bilişim Teknoloji Zirvesi yoğun ilgi gördü. 16- 17 Aralık’ta “Dijital Seçilim” temasıyla İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen zirvede veri, yükselen sektörler, yapay zeka ve web3 gibi konular alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatıldı. Üniversite öğrencilerinin bilişim sektörüne ilgisini çekmeyi ve iş dünyası ile öğrenciler arasında iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen zirve, Paribu Hub’ın platin sponsorluğunda gerçekleşti.

Etkinlik Programı

Zirvede, Paribu Danışma Kurulu Üyesi ve SHERPA UX Design Studio Kurucusu Yakup Bayrak “DesignOps - Tasarımın dijital ürün ve servis geliştirme süreçlerindeki rolü değişiyor” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. “Zaman baskısı altındaki dogmatik daha hızlı, daha çok ya da daha fazla üretelim yaklaşımları tüm dünyada adım adım terk ediliyor.” diyen Yakup Bayrak konuşmasında şunları söyledi: "Dev ya da Design Ops" özelinde hüküm, işbirliğinde. Her iki hareket de teknolojiyi kendisine kaldıraç alan yeni dünya şirketlerinin, iş yapış şekillerinde kültürel bir değişimi hedefliyor. Ortak bir dil inşa etmek ise kültürü inşa edebilmenin olmazsa olmazı. Nasıl ki DevOps bir ünvan, takım ya da araç seti değilse, DesignOps da tasarımcıların öykündükleri yeni bir trend yaratma çabası değil. İnovasyonun pazara çıkıp, hedef kitlesi tarafından doğrulanması adına yapılması gerekenlerin sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacak değerler zincirine verilen yeni isim."

15. Bilişim Teknolojileri Zirvesi - Paribu Hub

Paribu Hub’ın platin sponsorları arasında yer aldığı İTÜ Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nde Paribu Danışma Kurulu üyesi Yakup Bayrak, tasarımın dijital ürün ve servis geliştirme süreçlerindeki değişen rolü hakkında konuşacak. Detaylar için:https://www.btz.org.tr/index.html

Sıkça Sorulan Sorular
Paribu Hub gelişmelerinden siz de haberdar olun, yarının dünyasına adımınızı atın.